Michał Tomczewski

Michał Tomczewski - zdjęcie

Michał Tomczewski

  • Pozycja:
    Aplikant radcowski
  • Obszary działalności:
    W pracy zawodowej zajmuje się między innymi windykacją należności, obsługą prawną spółek prawa handlowego, a także sporządzaniem różnorodnych umów i opinii prawnych.
  • Email:
    michal.tomczewski@kancelaria-causa.pl

Opis

Urodził się w Płońsku. Studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu ukończył w 2015 roku. Obecnie odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu.

Pierwsze praktyczne umiejętności zdobywał poprzez praktyki studenckie. Z Kancelarią związany jest od 2014 roku. W trakcie studiów szczególnym zainteresowaniem obdarzył prawo rodzinne, czego efektem była praca magisterska dotycząca obowiązku alimentacyjnego rodziców względem pełnoletnich dzieci, napisana pod kierunkiem prof. UMK, dr. hab. T. Justyńskiego.

W pracy zawodowej zajmuje się między innymi windykacją należności, obsługą prawną spółek prawa handlowego, a także sporządzaniem różnorodnych umów i opinii prawnych. Przedmiotem jego zainteresowania są również sprawy związane ze świadczeniami alimentacyjnymi oraz przestępstwami przeciwko obrotowi gospodarczemu.

Wolne chwile lubi spędzać w sposób aktywny. Uwielbia jazdę na rowerze oraz grę w piłkę nożną. Na co dzień interesuje się sportem, przede wszystkim piłką nożną i żużlem.